Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 89-cu ildönümünə həsr olunmuş, beynəlxalq müsabiqə qalibləri olan gənc istedadla -

Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 89-cu ildönümünə həsr olunmuş, beynəlxalq müsabiqə qalibləri olan gənc istedadla

Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 89-cu ildönümünə həsr olunmuş, beynəlxalq müsabiqə qalibləri olan gənc istedadların KONSERTİ
1. Ferents List – “Sonet”
İfa edir:
Abşeron royonu Xırdalan şəhərinin Uşaq Musiqi Məktəbinin şagirdi
Serbiyada keçirilmiş IX Beynəlxalq Musiqi Müsabiqəsinin laureatı, Prezident təqaüdçüsü
ATABALA MANAFZADƏ
Müəllim – Kamilla Əmirova
2.Jorj Bize – Frantişek Drdla – “Karmen-fantaziya”
İfa edilər:
Q.Qarayev adına 8 saylı 11 illik Musiqi Məktəbinin şagirdləri Belçikada keçirilmiş “Bravo” Beynəlxalq gənc skripkaçılar müsabiqəsinin laureatı, Prezident təqaüdçüsü
NƏRGİZ HÜSEYNOVA
Və Rusiyq Federasiyasında keçirilmiş “Millətin sərvəti- 2011” adlı beynəlxalq müsabiqənin laureatı
NADİR EYVAZOV
Müəllim – Hökümə Əliyeva
Konsertmeyster – Arzu Səfərova
3.Müslüm Maqomayev – “Nərgiz” operasından Nərgizin ariyası
İfa edir:
6 saylı Uşaq Musiqi Məktəbinin şagirdi Estoniyada keçirilmiş Uşaq və gənclər arasında VII Beynəlxalq akademik vokal müsabiqəsinin laureatı
MƏRZİYYƏ HÜSEYNOVA
Müəllim – Səidə Həsənova
Konsertmeyster Aygün Səfərzadə
4.Bedrjix Smetana – “Maqbet və cadügərlər”
İfa edir:
L.və M.Rostropoviçlər adına 21 saylı Musiqi Məktəbinin şagirdi, İtaliyada keçirilmiş Pietro Argento adına XIV Beynəlxalq musiqi müsabiqəsinin laureatı, Prezident təqaüdçüsü
GÜNAY AĞALAROVA
Müəllim – Zaretta Çecemova
5. Aleksandr Qedike – Konsert etüdu
İfa edir:
L.və M.Rostropoviçlər adına 21 saylı Musiqi Məktəbinin şagirdi, Bolqarıstanda keçirilmiş Gənc trubaçıların VI beynəlxalq müsabiqəsinin laureatı
NƏCƏF VƏLİYEV
Müəllim – Vladislav Kuznetsov
Konsertmeyster – Viktoriya Zülfüqarzadə
6. Fikrət Əmirov – “Muğam-poema”
İfa edir:
Tofiq Quliyev adına 12 saylı 11 illik Musiqi Məktəbinin şagirdi, Rusiya Federasiyasında keçirilmiş “Gümüş kamerton” adlı V beynəlxalq yubiley müsabiqəsinin laureatı, Prezident təqaüdçüsü
EMİN HÜSEYNOV
Müəllim – Lalə Hüseynova
Konsertmeyster – Səbinə Alanova

 

 

 

7. Fərhad Bədəlbəyli – “Ave Maria”
İfa edir:
6 saylı Uşaq Musiqi Məktəbinin şagirdi, Macarıstanda keçirilmiş “İncəsənət vadisi” Balaton-Budapeşt-Vyana XI Beynəlxalq festival-müsabiqəsinin, Estoniyada keçirilmiş Uşaq və gənclər arasında VII Beynəlxalq akademik vokal müsabiqəsinin, Rusiya Federasiyasında keçirilmiş Uşaq və gənclər arasında IX Beynəlxalq “Açıq Avropa” adlı festival-müsabiqənin laureatı
ELDAR TAHİROV
Müəllim – Solmaz Qasımova
Konsertmeyster – Aytən Hüseynova
8.Friderik Şopen – “Vals”
İfa edir:
15 saylı 11 illik Musiqi Məktəbinin şagirdi, Gürcüstanda keçirilmiş Gənc pianoçuların IV Beynəlxalq müsabiqəsinin və Suriya Ərəb Respublikasında keçirilmiş Solhi Al Vadi adına Gənc pianoçuların II beynəlxalq müsabiqəsinin laureatı, Prezident təqaüdçüsü
KAMİL HƏSƏNOV
Müəllim – Tamilla Məmmədova
9. Tofiq Quliyev – “Sənə də qalmaz”
İfa edir:
Estoniyada keçirilmiş Uşaq və gənclər arasında VII Beynəlxalq akademik vokal müsabiqəsinin laureatı
İBRAHİM NƏSRULLAYEV
Müəllim – Məryəm Babayeva
Konsertmeyster – Svetlana Əhmədova

 


10. Corc Gerşvin – “Mavi rapsodiya”
İfa edir:
L.və M.Rostropoviçlər adına 21 saylı Musiqi Məktəbinin şagirdi, Bolqarıstanda keçirilmiş gənc trubaçıların V beynəlxalq müsabiqəsinin laureatı, Prezident təqaüdçüsü
İSRAFİL RASULOV
Müəllim – Vladislav Kuznetsov
Konsertmeyster – Viktoriya Zülfüqarzadə
11. Henrix Venyavski – Şarl Quno – “Faust” fantaziyası
İfa edir:
L.və M.Rostropoviçlər adına 21 saylı Musiqi Məktəbinin şagirdi, Polşada keçirilmiş H.Venyavski adına beynəlxalq skripkaşılar müsabiqəsinin diplomantı, Prezident təqaüdçüsü
KAMRAN ÖMƏRLİ
Müəllim – İlhamə Ağayeva
Konsertmeyster – Gültəkin Məmmədova
12. Müslüm Maqomqyev – “Azərbaycan”
İfa edir:
Tofiq Quliyev adına 12 saylı 11 illik Musiqi Məktəbinin şagirdi, Belarus Respublikasında keçirilmiş “Yer ağ qanadlar altında” adlı Gənc İstedadların VIII Beynəlxalq festival-müsabiqəsinin, “Qızıl arı” XI beynəlxalq uşaq yaradıcılığı festivalının, “Slavyan bazarı” IX Beynəlxalq Uşaq Musiqi Müsabiqəsinin, Rusiya Federasiyasında keçirilmiş Uşaq və gənclərin XI beynəlxalq festival-müsabiqəsinin, Rumıniyada keçirilmiş XVI “TİAMO” Beynəlxalq Uşaq Pop musiqi festivalının laureatı, Prezident taqaüdçüsü
YASİN HƏSƏNOV
Müəllimlər – Rauf Babayev
İlahə Əfəndiyeva


Xüsusi-fotomüxbir: Rüstəm İSMAYILOV

 
 ( Sos.şəbəkədə gedən yazışmanin FOTO-ƏKSİndə olan qramatik və məzmun səhvlərinə görə redaksiya məsuliyyət daşımır ) 
 Bütün hüquqlar qorunur ! Xəbərlərdən istifadə edərkən    www.AZpress.AZ    saytına istinad zəruridir !