Gənc pianoçuların II respublika müsabiqəsi qaliblərinin konserti -

Gənc pianoçuların II respublika müsabiqəsi qaliblərinin konserti

AzPRESS xəbər verir ki, 19 iyun 2012-ci ildəAzərbaycan Dövlət Filarmoniyasında Gənc pianoçuların II respublika müsabiqəsi qaliblərinin konsertinə başlayırıq
18-20 iyun 2012-ci il tarixində keçirilən Ombudsmanların X Bakı Beynəlxalq Konfransının iştirakçılarını salamlayırıq


Начинаем концерт лауреатов II республиканского конкурса молодых пианистов
Приветствуем участников X Международной Бакинской Конференции Омбудсманов проходящей с 18 по 20 июня 2012 года

We begin the concert of the winners of the second republic competition of young pianists
We would like to greet the participants of the X International Baku Conference of Ombudsmen held from the 18 to 20 June 2012

Çıxış üçün dəvət olunurlar: Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət və Turizm Nazirinin müavini
SEVDA xanım MƏMMƏDƏLİYEVA
Azərbaycan Respublikasının Xalq Artisti, Bakı Musiqi Akademiyasının professoru
YEGANƏ xanım AXUNDOVA
Çıxış edirlər:
Respublika və beynəlxalq müsabiqə laureatları

 

 

1. Frederik Şopen - “Ekspromt”
İfa edir:
Bakı şəhər G.Şaroyev adına 35 nömrəli Onbirillik Musiqi Məktəbinin şagirdi,
Prezident təqaüdçüsü
Nəriman Əmiraslanov
Müəllim: Siala Sinamdzqvarişvili
2. Ferens List - “Rapsodiya”
İfa edir:
Bülbül adına Orta İxtisas Musiqi
Məktəbinin şagirdi, Prezident təqaüdçüsü
Rüstəm Zeynalov
Müəllim: Dilarə Mirzəquliyeva

Çıxış edirlər:
Gənc pianoçuların II respublika müsabiqəsi qalibləri


1. Ərtoğrol Cavid - “Naxçıvan lövhələri”
İfa edir:
Abşeron rayon Xırdalan şəhər Uşaq Musiqi Məktəbinin şagirdi
Nərgiz Kazımova
Müəllim: Nailə Rəcəbova
2. Klod Debüssi - “Arabeska”
İfa edir:
Lənkəran şəhər H.Rzayeva adına2 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbinin şagirdi
Elxan Niftiyev
Müəllim: Sevinc Babayeva
3. Cahangir Zülfüqarov - “Fantaziya”

İfa edir:
Bakı şəhər R.Hacıyev adına 15 nömrəli Onbirillik Musiqi Məktəbinin şagirdi
Jalə Mailova
Müəllim:Tamilla Məmmədova

4. Sergey Prokofyev - “Ötərilər”
İfa edir:
Naxçıvan şəhər 2 nömrəli Uşaq Musiqi Məktəbinin şagirdi
Səkinə Quliyeva
Müəllim: Şəhla Abdullayeva

5. Əzizə Mustafazadə - “Şəhrizadın xəyalları”
İfa edir:
Bakı şəhər R.Behbudov adına 2 nömrəli Onbirillik Musiqi Məktəbinin şagirdi
Səma Xəlil-zadə
Müəllim: Səbinə Bağırova
6. Edvard Qriq - “Dağ kralının mağarasında”

İfa edir:
Bakı şəhər R.Hacıyev adına 15 nömrəli Onbirillik Musiqi Məktəbinin şagirdi
Emil Əhmədzadə Müəllim: Tamilla Məmmədova

7. Frederik Şopen - “Etüd №14”
İfa edir:
Bülbül adına Orta İxtisas Musiqi Məktəbinin şagirdi
Leyla Zeynalova
Müəllim: Dilarə Mirzəquliyeva
8. İsaak Albenis - “Kordova”
İfa edir:
Bülbül adına Orta İxtisas Musiqi Məktəbinin şagirdi Nəzrin Abbaslı
Müəllim: Adilə Rəhimova

9. Adil Bəbirov - “Prelüd-skertso”
İfa edir:
Bakı şəhər Ə.Bədəlbəyli adına 23 nömrəli Onbirillik Musiqi Məktəbinin şagirdi
Nilufər Cəfərli Müəllim: Jalə Əmin-zadə


10. Robert Şuman - “Arabeska”
Qara Qarayev - “İsrarlı fikir”
İfa edir:
Bakı şəhər Q.Qarayev adına 8 nömrəli Onbirillik Musiqi Məktəbinin şagirdi
Nərgiz Əliyeva
Müəllim: Nailə Rəcəbova

11. Robert Şuman – Ferens List - “İthaf”

İfa edir:
Tbilisi şəhər E.Mikeladze adına 2 nömrəli Mərkəzi Musiqi Məktəbinin şagirdi
Rasim Pirməmmədov
Müəllim: Nelli Çernyavskaya
12. Cüzeppe Verdi – Ferens List “Riqoletto”

İfa edir:
Bülbül adına Orta İxtisas Musiqi Məktəbinin şagirdi
Lalə Hüseynzadə
Müəllim: Dilarə Mirzəquliyeva

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Gənc pianoçuların II respublika müsabiqəsinin yekunları haqqında


1. Aşağıda adları göstərilən şagirdlərə müvafiq olaraq I, II, III dərəcəli diplomlar, pul mükafatı və müsabiqənin laureatı adı verilsin:


I dərəcəli Diplom, 500 manat pul mükafatı və müsabiqənin laureatı adı

1) Əliyeva Nərgiz Asif qızı -Bakı şəhər Q.Qarayev adına 8 nömrəli Onbirillik
Musiqi Məktəbinin şagirdi (I qrup)
2) Hüseynzadə Lalə Natiq qızı -Bülbül adına Orta İxtisas Musiqi Məktəbinin
şagirdi (III qrup)


II dərəcəli Diplom, 300 manat pul mükafatı və müsabiqənin laureatı adı

1) Musazadə Maqsud Rəşad oğlu -Bakı şəhər G.Şaroyev adına 35 nömrəli Onbirillik
Musiqi Məktəbinin şagirdi (I qrup)
2) Quliyeva Səkinə Elxan qızı -Naxçıvan şəhər 2 nömrəli Uşaq Musiqi
Məktəbinin şagirdi (I qrup)
3) Əhmədzadə Emil Kinyaz oğlu -Bakı şəhər R.Hacıyev adına 15 nömrəli Onbirillik
Musiqi Məktəbinin şagirdi (II qrup)
4) Abbaslı Nəzrin Eldar qızı -Bülbül adına Orta İxtisas Musiqi Məktəbinin
şagirdi (II qrup)
5) Xəlil-zadə Səma Oqtay qızı -Bakı şəhər R.Behbudov adına 2 nömrəli Onbirillik
Musiqi Məktəbinin şagirdi (III qrup)
6) Pirməmmədov Rasim Akifoviç -Tbilisi şəhər E.Mikeladze adına 2 nömrəli Mərkəzi
Musiqi Məktəbinin şagirdi (III qrup)


III dərəcəli Diplom, 200 manat pul mükafatı və müsabiqənin laureatı adı

1) Mailova Jalə Eldəniz qızı -Bakı şəhər R.Hacıyev adına 15 nömrəli Onbirillik
Musiqi Məktəbinin şagirdi (I qrup)
2) Həşimov Həşim Emil oğlu -Bakı şəhər M.Maqomayev adına 26 nömrəli Uşaq
Musiqi Məktəbinin şagirdi (I qrup)
3) Zeynalova Leyla Samir qızı -Bülbül adına Orta İxtisas Musiqi Məktəbinin
şagirdi (I qrup)
4) Bağırova Mədinə Elçin qızı -Bakı şəhər Q.Qarayev adına 8 nömrəli Onbirillik
Musiqi Məktəbinin şagirdi (II qrup)
5) Vəlyəddinzadə Muza Rasim qızı -Bakı şəhər L. və M.Rostropoviçlər adına 21
nömrəli Onbirillik Musiqi Məktəbinin şagirdi (II
qrup)
6) Niftiyev Elxan İlham oğlu -Lənkəran şəhər H.Rzayeva adına 2 nömrəli Uşaq
Musiqi Məktəbinin şagirdi (II qrup)
7) Cəfərli Nilufər Əli qızı -Bakı şəhər Ə.Bədəlbəyli adına 23 nömrəli
Onbirillik Musiqi Məktəbinin şagirdi (III qrup)
8) Kazımova Nərgiz Oqtay qızı -Abşeron rayon Xırdalan şəhər Uşaq Musiqi
Məktəbinin şagirdi (III qrup)
Xüsusi-fotomüxbir: Rüstəm İSMAYILOV (AzPRESS.az)

 
 ( Sos.şəbəkədə gedən yazışmanin FOTO-ƏKSİndə olan qramatik və məzmun səhvlərinə görə redaksiya məsuliyyət daşımır ) 
 Bütün hüquqlar qorunur ! Xəbərlərdən istifadə edərkən    www.AZpress.AZ    saytına istinad zəruridir !