Milli Məclisin - YENİ DEPUTATLARI

Milli Məclisin YENİ DEPUTATLARI

Bu gün Konstitusiya Məhkəməsi 9 fevral 2020-ci ildə Milli Məclisə keçirilmiş növbədənkənar seçkilərin nəticələrini elan edib. Qərara əsasən 121 seçki dairəsi üzrə Mərkəzi Seçki Komissiyası tərəfindən qalib elan olunan deputatlar təsdiq olunub. 4 dairənin - 33 saylı Xətai birinci, 35 saylı Xətai üçüncü, 74 saylı Lənkəran kənd və 80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairələrinin nəticələri isə etibarsız sayılıb.
Modern.az seçkilərində qalib gələn, beşinci çağırış Milli Məclisdə təmsil olunmamış yeni deputatların siyahısını təqdim edir:
7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi – Quliyev Cəbi Hüseyn oğlu
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi – Xasayeva Səbinə Səməd qızı
14 saylı Xəzər seçki dairəsi – Məmmədov Soltan Teymur oğlu
16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi – Qədirli Erkin Toğrul oğlu
17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi – Allahverdiyev Elnur Marat oğlu
24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi – Nurullayeva Könül Oruc qızı
27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi – Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu
29 saylı Səbail seçki dairəsi -Arpadarai Nigar Cavid qızı
31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi – Əliyev Etibar Qasım oğlu
32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi – Həsənova Afət Əbil qızı
39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi – Cəfərov Müşfiq Cəfər oğlu
41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi – Hüseynova Hicran Kamran qızı
43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi – Hacıyev Emin Məcid oğlu
44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi – Məmmədli Müşfiq Fazil oğlu
46 saylı Şirvan seçki dairəsi – Yusifov İltizam Balayusif oğlu
50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi – Seyidzadə Şahin Kamil oğlu
53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi – Rafailov Anatoliy Xaimoviç
54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi – Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu
56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi – Mikayılova Sevil Əlirazı qızı
57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi – Ağazadə Əminə Həmid qızı
59 saylı Salyan seçki dairəsi – Əhmədova Jalə Fərhad qızı
61 saylı Neftçala seçki dairəsi – Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu
62 saylı Saatlı seçki dairəsi – Ələkbərov Əziz Yusif oğlu
63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi – Cəfərov Kamal Xaqani oğlu
64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi – Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu
66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi – Məhərrəmov Bəhruz Abdurrəhman oğlu
70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi – Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu
71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi – İsgəndərov Anar Camal oğlu
79 saylı İmişli seçki dairəsi – Nurullayev Razi Qulaməli oğlu
84 saylı Füzuli seçki dairəsi – Bayramov Vüqar İbad oğlu
85 saylı Şamaxı seçki dairəsi – Cəfərova Tamam Şaməmməd qızı
89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi – Əfəndiyev Məzahir Cavid oğlu
91 saylı Ucar seçki dairəsi – Həsən Ramil Sahib oğlu
93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi – Yıldırım Fatma Vidadi qızı
96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi – Məmmədov Anar İlyaz oğlu
99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi – Həsənov Nurlan Urfan oğlu
101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi – Elşad Mirbəşir oğlu
102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi – Səfərov Nizami Abdulla oğlu
104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi – Nağıyev Arzu Nəsib oğlu
113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi – İskəndərov Vüqar Yapon oğlu
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi – Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu
122 saylı Xankəndi seçki dairəsi – Gəncəliyev Tural Babaşah oğlu
123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi – Məmmədov Aqil Sadıq oğlu 

Aysel Aslan

 
 ( Sos.şəbəkədə gedən yazışmanin FOTO-ƏKSİndə olan qramatik və məzmun səhvlərinə görə redaksiya məsuliyyət daşımır ) 
 Bütün hüquqlar qorunur ! Xəbərlərdən istifadə edərkən    www.AZpress.AZ    saytına istinad zəruridir !