Media məkanında və sosial şəbəkələrdə söyüş, təhqir, ədəbsizlik, kin-küdurət, qisasçılıq niyə artıb? Bu hal cəmiyyətimizi hara aparır? “Mətbuat klubu” verilişində bu barədə danışmışıq. Vaxt sərf edib baxmağa dəyər…
Sosial şəbəkələrə söyüşü, təhqiri, ədəbsizliyi, kin- küdrəti, şantajı, hakimiyət gətirdi, çox təssüf edirəm. İnsanların siyasi baxışına görə onu ailəsinə təziq edib, ailə dəyərlərini ayaqlar altına atan da bu hakimiyət oldu. İnsanları aparıb ağlr formada təhqir edib, ağır söyüşləri söyən də bu hakimiyət oldu. İnsanlar ona görə qisas hissi ilə yaşayır. ((((
Qezenfer Sadiqov
Qulu müəllim, o verilişdə söyüşü Azərbaycan siyasətinə hakimiyyətin gətirdiyini söyləyən biri oldumu? Bir vaxtlar ölkə efirində Əli Kərimli haqda təhqiramiz verilişlər veriləndə sizlərdən biri cəsarət edib Əli Kərimlinin müdafiəsinə qalxmışmıdır? Yəqin ki, yox. Onda, cmiyyətdə söyüş virusunun yayıla- yayıla getməsinin səbəbkarı sizlərsiz. Qüsura baxmayın.
Sudhəllac Səbuhi
Azərbaycanda heç vaxt bu günkü qədər hakimiyyətdəkiləri söyməyiblər. Bunun səbəbi yenə özləridir. Bir adamın yarasına azacıq toxunanda acıdan ağlıyırsan. Bu hakimiyyət vəkilləri efirə çıxıb, sosial şəbəkələrdə adamların yarasına duz basırlar. Sonrada xalq bunları söyür deyirlər?Bildiyimiz qədər tv lər dövlətin xalq üçün etdiyini reklam edərlər.Bizdə tv lər xalqı hakimiyyət necə sıxır,necə kreditdə batırdığını təbliğ edir.Və millətin günahkar olduğunu deyir.Qardaş ! xalqı dinləyin bir dənə qərarı onların xeyrinə verin, sizi bir nəfər söysə mən bu ölkəni tərk edib gedərəm. Verdiyiniz qərarlar xalqı məhv edir niyə maraqlanmırsınız? Şər, böhtan, həbslər hədələr sonrada niyə söyülüruk deyirsiniz? Niyə indi xalqı düşmən kimi görürlər? Hansı güzəşt edirlər xalqa? Niyə söyülməsinlər ki?
Səttar Qüdrətoğlu
Bunun ən əsas səbəbi cəmiyyətdə hökm sürən misli görünməmiş, həddi-hüdudu olmayan haqsızlıq və ədalətsizlikdir!
Baş verənlər insanların çarəsizlikdən doğan aqressiyasıdır!
Və təbii ki, onilliklərlə telekanalizasiyaların milli-mənəvi dəyərlərimizi ayaqlar altına atan, primitiv, bayağı, məişət səviyyəsində aparılan söhbətlər, uğursuz ailə talelərinin "salnaməsi", əsl sənət və mədəniyyətdən anlayışı olmayanların dəbdəbəli həyat tərzinin təbliği, toyxana psixologiyası, gənclərimizin zövqlərinin xaincəsinə zorlanması, maddiyyatın mənəviyyatı küncə sıxışdırılıb utanc hala salması da öz "bəhrəsini" verməkdədir!
Təhsildə korrupsiya hallarının geniş vüsət alması hər hansı bilikdən, savaddan, əxlaqdan, tərbiyədən, mərifətdən danışmağa yer qoymur!..
Resul Aqshin
Guya bulmirsiz niyə?! Nədən?! İctumai xadimləri yaltaq, yandaş, susqun olan ölkə belə olur.
Esmira Ələkbərli
Gürcüstandan salam olsun,hər kəsə!
Sizə böyük hörmətim var,Qulu müəllim
Uşaqlıqda eşitdiyim bir reportajınız heç yadımdan çıxmır.
-Bir zamanlar bu şəhərin ən böyük biznesmeni sən idin,Tumsatan kişi!